Spelprogram Div 3

Välkomna till Korpens Boule turnering.

DIV 3. Hösten 2023.

Startavgift260:-/lag betalas vid första spelomgången.

Måndagen den 30 oktober. Alla matcher börjar 18,30.

 

Björn och Karl-Evert-Inge och Sven                             Bana 1 13-4

Ann-Britt och Krister-G å K                                            Bana 2 4-13

Andreas och Tommie-Team Andersson                        Bana 3 0-13

Sövi-Ove och Bengt-Åke                                                   Bana 4 13-6

Tommy och Anders-Gerd och Irene                               Bana 6 13-2

 

 

Ove och Bengt-Åke-Vi Två                                                 Bana 1 8-7 

Inge och Sven-Tommy och Anders                                   Bana 4 2-11

Gerd och Irene-Ann-Britt och Krister                              Bana 2 5-12

G å K-Andreas och Tommie                                               Bana 6 6-10

Team Andersson-Sövi                                                         Bana 3 13-10

                                    

 

Gerd och Irene-Björn och Karl-Evert                              Bana 4 2-13

Vi Två-Team Andersson                                                     Bana 6 10-8

Andreas och Tommie-Ove och Bengt-Åke                     Bana 2 5-6

Tommy och Anders-G å K                                                 Bana 3 13-2

Sövi-Inge och Sven                                                              Bana 1 13-0

Måndagen den 13 november.

 

Team Andersson-Tommy och Anders                              Bana 1 7-6

G å K-Vi Två                                                                           Bana 2 6-13

Ann-Britt och Krister-Inge och Sven                                Bana 3 13-4

Björn och Karl-Evert-Andreas och Tommie                    Bana 4 4-13

Ove och Bengt-Åke-Gerd och Irene                                   Bana 6 6-8

 

 

Vi Två-Sövi                                                                                Bana 3 3-3

Tommy och Anders-Björn ochKarl-Evert                           Bana 2 12-7

Inge och Sven-Ove och Bengt-Åke                                       Bana 1 6-7

G å K-Gerd och Irene                                                              Bana 4 6-4

Andreas och Tommie-Ann-Britt och Krister                      Bana 6 8-8

 

 

Inge och Sven-Team Andersson                                           Bana 2 3-13

Ann-Britt och Krister-Vi Två                                                 Bana 4 2-13

Ove och Bengt-Åke-Tommy och Anders                             Bana 3 4-11

Björn och Karl-Evert-G å K                                                    Bana 6 9-8

Sövi-Andreas och Tommie                                                     Bana 1 9-7

 

 

 

Måndagen den 27 november.

 

Tommy och Anders-Ann-Britt och Krister                Bana 1 12-9

Vi Två-Björn och Karl-Evert                                          Bana 2 12-8

Gerd och Irene-Andreas och Tommie                           Bana 3 5-13

G å K-Sövi                                                                           Bana 4 5-7

Team Andersson-Ove och Bengt-Åke                             Bana 6 8-7

 

 

Andreas och Tommie-Inge och Sven                              Bana 4 13-2

Björn och Karl-Evert-Sövi                                                 Bana 2 7-4

Gerd och Irene-Vi Två                                                         Bana 1 9-10

Ove och Bengt-Åke-G å K                                                    Bana 3 7-3

Ann-Britt och Krister-Team Andersson                           Bana 6 4-12

 

 

Sövi-Tommy och Anders                                                 Bana 6 9-4

Team Andersson-Björn och Karl-Evert                         Bana 1 8-6

Ann-Britt och Krister-Ove och Bengt-Åke                    Bana 2 8-5

Andreas och Tommie-Vi Två                                             Bana 4 13-1

Inge och Sven-Gerd och Irene                                           Bana 3 5-6

 

 

 

Måndagen den 11 december.

 

G å K-Team Andersson                                               Bana 1 5-12

Tommy och Anders-Andreas och Tommie             Bana 2 4-11

Björn och Karl-Evert-Ann-Britt och Krister           Bana 3 9-8

Gerd och Irene-Sövi                                                      Bana 4 7-6

Vi Två-Inge och Sven                                                     Bana 6 8-4

 

 

Ove och Bengt-Åke-Björn och Karl-Evert                Bana 4 3-8

Sövi-Ann-Britt och Krister                                           Bana 1 13-6

Team Andersson-Gerd och Irene                                Bana 3 7-7

Inge och Sven-G å K                                                        Bana 2 5-11

Vi Två-Tommy och Anders                                             Bana 6 3-12

 

Vid avslutningen den 11 december bjuder

Korpen på kaffe.

Prisutdelning.