Spelprogram Div 2
Välkomna till Korpens Boule turnering.
Div 2 Våren 2024.
Startavgift: 260:-/lag betalas vid första spelomgången
Tisdagen den 27 Februari. Alla matcher startar 18,30.
Sture och Kurt-Ove-Andreas och Tommie Bana 1 6-13
Bertil och George-Tommy och Anders Bana 2 10-11
Lena och Inge-Margaretha och Marita Bana 3 7-10
Team Andersson-Berne och Torbjörn Bana 4 9-2
Lars-Gunnar och Andreas-Bengt-Olof och Poul Bana 5 13-1
Björn och Sven-Inge-Kenneth och Evert Bana 6 7-4
Margaretha och Marita-Sture och Kurt-Ove Bana 2 1-13
Andreas och Tommie-Lena och Inge Bana 5 13-3
Tommy och Anders-Lars-Gunnar och Andreas Bana 3 4-13
Bengt-Olof och Poul-Bertil och George Bana 6 0-13
Berne och Torbjörn-Björn och Sven-Inge Bana 4 8-5
Kenneth och Evert-Team Andersson Bana 1 4-7
Sture och Kurt-Ove-Bengt-Olof och Poul Bana 1 2-13
Bertil och George-Margaretha och Marita Bana 6 13-2
Lars-Gunnar och Andreas-Berne och Torbjörn Bana 2 11-5
Tommy och Anders-Björn och Sven-Inge Bana 3 7-13
Lena och Inge-Kenneth och Evert Bana 4 6-3
Team Andersson-Andreas och Tommie bana 5 7-6
Tisdagen den 12 Mars.
Kenneth och Evert-Sture och Kurt-Ove Bana 1 4-9
Bengt-Olof och Poul-Lena och Inge Bana 2 7-3
Björn och Sven-Inge-Team Andersson Bana 3 8-13
Andreas och Tommie-Tommy och Anders Bana 4 6-6
Margaretha och Marita-Lars-Gunnar och Andreas Bana 5 6-13
Berne och Torbjörn-Bertil och George Bana 6 9-6
Lars-Gunnar och Andreas-Björn och Sven-Inge Bana 2 5-8
Team Andersson-Margaretha och Marita Bana 4 5-7
Bertil och George-Andreas och Tommie Bana 3 0-13
Tommy och Anders-Berne och Torbjörn Bana 6 2-10
Sture och Kurt-Ove-Lena och Inge Bana 5 0-13
Bengt-Olof och Poul-Kenneth och Evert Bana 1 9-3
Andreas och Tommie-Margaretha och Marita Bana 3 13-1
Bertil och George-Team Andersson Bana 4 2-9
Kenneth och Evert-Tommy och Anders Bana 2 5-3
Berne och Torbjörn-Bengt-Olof och Poul Bana 1 11-7
Lena och Inge-Lars-Gunnar och Andreas Bana 5 6-3
Björn och Sven-Inge-Sture och Kurt-Ove Bana 6 13-5
Tisdagen den 26 Mars.
Andreas och Tommie-Kenneth och Evert Bana 1 6-8
Margaretha och Marita-Tommy och Anders Bana 2 8-6
Lars-Gunnar och Andreas-Bertil och George Bana 3 9-9
Team Andersson-Lena och Inge Bana 4 5-7
Sture och Kurt-Ove-Berne och Torbjörn Bana 5 13-3
Bengt-Olof och Poul-Björn och Sven-Inge Bana 6 12-9
Tommy och Anders-Sture och Kurt-Ove Bana 4 12-2
Lena och Inge-Bertil och George Bana 1 2-10
Kenneth och Evert-Lars-Gunnar och Andreas Bana 3 5-6
Björn och Sven-Inge-Margaretha och Marita Bana 2 6-8
Bengt-Olof och Poul-Team Andersson Bana 5 11-13
Berne och Torbjörn-Andreas och Tommie Bana 6 6-9
Sture och Kurt-Ove-Team Andersson Bana 6 7-8
Tommy och Anders-Bengt-Olof och Poul Bana 5 9-11
Lena och Inge-Berne och Torbjörn Bana 3 8-6
Andreas och Tommie-Lars-Gunnar och Andreas Bana 1 11-3
Margaretha och Marita-Kenneth och Evert Bana 2 2-9
Bertil och George-Björn och Sven-Inge Bana 4 1-13
Tisdagen den 9 April.
Lars-Gunnar och Andreas-Sture och Kurt-Ove Bana 1 9-9
Team Andersson-Tommy och Anders Bana 2 5-10
Björn och Sven-Inge-Lena och Inge Bana 3 6-13
Kenneth och Evert-Bertil och George Bana 4 7-5
Bengt-Olof och Poul-Andreas och Tommie Bana 5 9-7
Berne och Torbjörn-Margaretha och Marita Bana 6 9-8
Lena och Inge-Tommy och Anders Bana 6 5-9
Lars-Gunnar och Andreas-Team Andersson Bana 5 3-13
Sture och Kurt-Ove-Bertil och George Bana 2 6-5
Kenneth och Evert-Berne och Torbjörn Bana 1 8-7
Andreas och Tommie-Björn och Sven-Inge Bana 3 9-8
Margaretha och Marita-Bengt-Olof och Poul Bana 4 4-5
Vid avslutningen den 9 April bjuder
Korpen på kaffe.
Prisutdelning.