Korpen Lycksele vill bredda sin verksamhet och bedriver därför gymnastikträning för barn och ungdomar, från 3 år och förhoppningsvis så länge som du vill fortsätta inom gymnastiken.
Du behöver själv ha koll när det är möjligt att boka in sig i våra grupper då vi inte längre har någon kölista. Se till att du skapar en användare åt dig som förälder och lägger till ditt barn. Då ser du när kurserna är bokningsbara. För kurser under våren lägger vi ut kurserna under december månad, samt för höstens kurser under juli månad.
Är du en förälder som skulle vilja bli ledare inom barn- och ungdomsverksamhet riktad mot gymnastik är du välkommen att kontakta Jenny Holmqvist via epost: jenny78holmqvist@gmail.com.
Här kan du läsa om våra olika grupper.
Blå gymnastikgrupp
Orange gymnastikgrupp
Senast uppdaterad: 22 september 2026
