Godkänn nödvändiga cookies
Träningsschema
För att få delta samt nyttja gymmet så måste du vara medlem i VIF Stockholm.
Mer information om det hittar du här
Maila ansvarig ledare, genom att klicka på namnet, för mer info och automatiska mejlinbjudningar.
Mer information om varje aktivitet hittar du på varje sektions egna sida.
Måndag
kl 10.00 Volleyboll jämna veckor(Maila sektionsledare Lana Nore vid intresse!)
kl 11.00 Functional (kontakta Åsa Rolke för att läggas till på sändlistan)
kl 11.00 Soma Move (kontakta Pia Tenor för att läggas till på sändlistan)
kl 12.00 Innebandy (kontakta Innebandysektionen för att läggas till på sändlistan!)
kl 14.30 Lättsam nivå Innebandy (kontakta Beatrice Westberg för att läggas till på sändlistan)
kl 16.00 Badminton (kontakta Satish Ekambaram för att läggas till på sändlistan)
kl 17.00-18.00 Pingis (kontakta Mikael Sundby för att läggas till på sändlistan!)
kl 17.00 Arenastaden Spinning – (kontakta spinning för att läggas till på sändlistan)
Tisdag
kl 11.00 Core (kontakta Maria Paris för att läggas till på sändlistan)
kl 11.00 Arenastaden Spinning- (kontakta spinning för att läggas till på sändlistan)
kl 11.15 Löpcoach/lunchlopp - start i slutet av mars klicka här för schema!
kl 12.00 Padel i Mall of Scandinavia! kontakta Erik Larsson för att läggas till på sändlistan)
kl 12.00 Innebandy (kontakta Innebandysektionen för att läggas till på sändlistan!)
kl 16.00 Box (kontakta Hasib Mohseni för att läggas till på sändlistan)
kl 17.00 Fotboll Damsektionen (kontakta Alexandra & Siri) för att läggas till på sändlistan!)
Onsdag
kl 11.00 Danspass (kontakta Jenny Odén för att läggas till på sändlistan)
kl 11.00 Basket 3 x 3 (kontakta Rebecca Glas för att läggas till på sändlistan!)
kl 12.00 Fotboll jämna veckor (kontakta Navid Shooshtarian för att läggas till på sändlistan!)
kl 12.00 Volleyboll jämna veckor (Maila sektionsledare Lana Nore vid intresse!)
kl 16.00 Arenastaden Spinning/Core – (kontakta spinning för att läggas till på sändlistan)
kl 16.00-18.00 Pingis (kontakta Mikael Sundby för att läggas till på sändlistan!)
kl 16.00 – 18.00 Badminton (kontakta Satish Ekambaram för att läggas till på sändlistan)
Torsdag
kl 11.00 Cirkelfys (kontakta Jenny Odén för att läggas till på sändlistan)
kl 11.00 Yoga/Pilates (kontakta Karin Skyman för att läggas till på sändlistan)
kl 11.15 Löpcoach/lunchlopp - start i slutet av mars klicka här för schema!
kl 12.00 Innebandy (kontakta Innebandysektionen för att läggas till på sändlistan!)
kl 12.00 Tennis Solnahallen (kontakta Tennissektionen för att läggas till på sändlistan)
kl 12.15 Simning Solna Simhall, Sportgatan 5
kl 17.00 Basket (kontakta Rebecca Glas för att läggas till på sändlistan!),
Fredag
kl 11.00 Mindfulness - digitalt (kontakta Anna-Karin Claeson Tennström för teamslänk) Klicka här för att ansluta till mötet
kl 11.00 Arenastaden Spinning – (kontakta spinning för att läggas till på sändlistan)
kl 11.00 Kick-pass (kontakta Magdalena Guerrero Wretljung för att läggas till på sändlistan) - start februari!
kl 12.00 Fotboll (kontakta Navid Shooshtarian för att läggas till på sändlistan!)
kl 15.00-16.30 Badminton (kontakta Satish Ekambaram för att läggas till på sändlistan)
kl 16.30-18.00 Cricket (kontakta Sushant Kadam för att läggas till på sändlistan)